DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Nimbus Boats

Son Güncelleme :

15 Şubat 2024 - 14:19

Nimbus Boats

Nimbus Boats: Denizin İncisi

Nimbus yatlarının hikayesi, ilk beş Nimbus 26’nın üretilmesiyle başladı. İskandinavya’nın önde gelen tekne yapım şirketlerinden biri ve piyasadaki lider markalardan biri olma yolunda bilinçsiz bir tekne yapım ekibi tarafından kuruldu.

Björn Borg ile Unutulmaz Bir İlişki

1980’lerde piyasaya sürülen Nimbus 800 Turbo, dünya çapında ün kazanmış tenisçi Björn Borg için bir seçimdi. Ortak pazarlama kampanyası, büyük bir başarı elde etti ve Borg, Nimbus için bir teşekkür jesti olarak imzalı bir tenis raketi verdi. Bu raket, günümüzde bile iyi korunmuş bir şekilde hatırlanır.

Deniz Sevgisi ve Maceralar

Müşteriler, Långedrag’daki Nimbus merkez ofisine gittikten sonra konvoylar halinde yeni Nimbus’ları evlerine götürdüler. Bergen’e 475 deniz mili mesafe kat etmek üzere üç günlük bir yolculuk, bu konvoyların başladığı 1984’ten itibaren 15 yıl boyunca bir gelenek haline geldi.

Nimbus’tan Özel Tasarımlara

Nimbus, 1998’de ünlü İtalyan tasarımcı Nuccio Bertone’un dikkatini çekti ve sonuç olarak Nimbus 26 DC’nin çok özel ve sınırlı bir versiyonu olan 26 DC Epoca ortaya çıktı. Nimbus 26 DC Epoca, şimdiye kadar üretilmiş en güzel ve aranan teknelerden biri haline geldi.

Kraliyetin Takdiri

İsveç Kralı, 30 Nisan 1996’da 50. doğum gününü kutladı ve İsveç Kraliyet Kulüpleri üyeleri tarafından Kral’a bir hediye olarak bir koleksiyon seçildi; içinde Evinrude 115hp dıştan takmalı motor bulunan bir Nimbus 19 Nova.

Nimbus Yachts, denizcilik dünyasında eşsiz bir yer edinmiş, kaliteli ve özel tasarımlarıyla tanınan bir markadır. Her biri özenle işlenmiş birer sanat eseri olan Nimbus yatları, sahiplerine unutulmaz denizcilik deneyimleri sunmaya devam etmektedir.

Boats Group