DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Cruisers Yachts

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 22:01

Cruisers Yachts
Cruisers Yachts, 1904 yılında Thompson Bros

Boat Manufacturing Co. olarak kuruldu ve küçük bir kasaba olan Peshtigo, Wisconsin’de faaliyetlerine başladı. Bu aile işi, teknelerin imalatına dair bir mirasın temelini atmıştır.

Şirketin ikinci nesli, 1950’lerin başında Oconto, Wisconsin’de dıştan takmalı kabinli ahşap kaplamalı kruvazörler üretmeye başladı. Thompson ailesi her zaman zanaat ve dayanıklılık konusunda büyük düşünmüş ve sektöre önemli katkılarda bulunmuştur.

Cruisers, Inc.’in ilk kataloğu 1956’da piyasaya sürüldü ve bu dönemde şirket, Thompson Bros. markası altında 14 ve 16 fit tekneler üretiyordu. Ancak 1965’te, ahşap tekne endüstrisine getirilen yeni teknolojiler, fiberglas teknelerin tercih edilmesine yol açtı.

1971’de Cruisers, Inc., Manitowoc, Wisconsin’deki Mirro Aluminium Company’ye satıldı. Ancak, Roy Thompson’ın emekli olduğu 1979 yılına kadar, şirketin yönetimi Thompson ailesinde kalmadı.

1980’de Mirro Marine Division’ın fiberglas ürün grubu, TJ Bogard ve TA Lisle’e satıldı. Ancak 1990’ların başında KC Stock, Oconto’da doğup büyüdüğü bölgedeki fırsatları değerlendirmek için harekete geçti. 1993 yılında, Stock’a ait KC International Inc., şirketi satın aldı ve adını Cruisers Yachts olarak değiştirdi.

Cantius serisi, 48 Cantius’un piyasaya sürülmesiyle doğdu ve Cruisers Yachts, 2015 yılında en büyük yatı olan 60 Cantius’u tanıtarak sektörde dikkatleri üzerine çekti. Bir sonraki yıl, 60 Fly modelini tanıttılar, bu da şirketin sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir yapıda olduğunu göstermektedir.

Boats Group