DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Apreamare

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 18:35

Apreamare

Apreamare: Denizcilik Geleneğinin İncisi

Apreamare tersanesinin kökleri, 1849 yılında gemi yapımcısı Giovanni Aprea’nın ilk balıkçı teknelerini inşa ettiği tarihe dayanır. Sorrento gozzo’nun karakteristik çizgileriyle el işçiliğiyle yapılan bu tekneler, denizcilik dünyasında bir devrim yarattı. Giovanni’nin mirası, oğlu Cataldo ve yeğeni Giovanni tarafından da sürdürüldü, onlar da denizcilik tutkusunu aile geleneği olarak benimsediler.

Yenilik ve Kalite: Apreamare’nin Markası

İkinci Dünya Savaşı sonrasında, Aprea ailesi teknolojik yeniliklere öncülük etti ve otomobil türevi motorların deniz araçlarına uygulanmasıyla sektörde bir devrim yarattı. Apreamare tersanesi, eğlence amaçlı teknelerin üretimine geçerek denizcilik dünyasında kendine sağlam bir yer edindi.

Büyüme ve Uluslararasılaşma: Ferretti Group ile Yolculuk

1988’de Cataldo Aprea, inşaatçı Salvatore Pollio ile birlikte Apreamare Srl’yi kurarak, İtalya ve yurtdışında büyük bir ilgi gören tarihi işçiliği, malzeme ve tasarım yenilikleriyle zenginleştirdi. 2001 yılında, dokuz yıl süren bir dönemin ardından, Apreamare Ferretti Group tarafından satın alındı ve uluslararası arenada daha da büyümeye odaklandı.

Geleneksel Değerler ve Yenilik: Geleceğe Yolculuk

2010’da, Apreamare’nin kurucu ailesi, şirketin Napoli’nin tarihine ve denizcilik geleneğine olan bağlılığını sürdürmek amacıyla kontrolü geri aldı. Ürünlerin özgün ve ayırt edici özelliklerini korurken, sürekli olarak yenilikçi tasarımlar ve kaliteye odaklanarak denizcilik dünyasındaki liderliğini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Boats Group